De Wieken en het VFC Dinsdag 15 juni 2010
|
Printervriendelijke pagina
Stuur dit verhaal naar een kennis
| Dorpscentrum de Wieken bestaat dit jaar 25 jaar. Dit jubileum wordt gevierd met, onder andere, de gebruikers van de Wieken. Iedere week stelt een gebruiker zich aan u voor in deze speciale jubileum colom.
Het Vaassens Fanfare Corps is een muziekvereniging die bestaat uit verschillende onderdelen: het fanfare orkest, (voor de ervaren muzikant), het slagwerk-ensemble (voor de geoefende slagwerker), het LEGO-orkest (voor alle muzikanten in opleiding) en het Duplo-orkest (voor de jongste beginnende muzikanten). Een muziekvereniging als het VFC biedt vele mogelijkheden om uw muzikale talenten te ontwikkelen en te laten horen.
Naast de traditionele taken als optochten, opluistering van herdenkingen en plaatselijke festiviteiten of kerkelijke feesten brengt de vereniging zelf een breed scala aan muziekstijlen ten gehore van klassiek tot Pop muziek in de trend van Kyteman of Slagerij van Kampen. Ook houden de muzikanten wel van een beetje competitie. Ze gaan een stevig concourswerk niet uit de weg om zich te kunnen meten met vergelijkbare orkesten.(13-11-2010 Hoogeveen)
Naast al deze muzikale inspanning houdt de fanfare ook van gezelligheid wat naast de wekelijkse repetitie avonden wordt bevorderd door het houden van jeugdkampen en studie weekenden of een gezamenlijke (buitenlandse) reis (2006 Oostenrijk; 2011 Duitsland–Cochem). De opleidingen binnen VFC worden verzorgd door gediplomeerde instructeurs zowel in eigen beheer als via Mamuze De leerlingen worden opgeleid voor een muziekdiploma A, B, C, D waarna doorstroming naar een muzikale beroepsopleiding aan het conservatorium mogelijk is.
Met de bon uit dit artikel in het Vaassens Weekblad kan een gratis proefles gevolgd worden. Deze bon moet op 20 augustus worden ingeleverd bij de stand van het VFC in Dorpscentrum de Wieken.
Naast deze opleiding verzorgt het VFC regelmatig muziekworkshops bij de KOM / Brede school en plaatselijke basisscholen in Vaassen om kinderen kennis te laten maken met muziek. Om dit alles te kunnen financieren heeft het VFC een actieve groep mensen welke met actie’s in de Stichting Vrienden van het Vaassens Fanfare Corps.
Als vaste gebruiker van het eerste uur staat het VFC uiteraard op de beurs ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan in de Wieken, waar zij de bezoekers op een actieve wijze kennis willen laten kennis maken met de vereniging en alles wat daar bij hoort. Voor de kinderen worden er kleurplaten uitgedeeld die op deze beurs kunnen worden ingeleverd en is er voor de leukste/origineelste inzendingen een verrassing.
Op zaterdag 21 augustus kan men nader kennis maken met de muzikale prestatie’s van deze muzikanten d.m.v. korte optredens van de verschillende groepen.
Houd voor de aanvangstijden de aanplakbiljetten van deze jubileumactiviteiten in de gaten.
Het jubileum van de Wieken wordt gevierd op 20 augustus met een informatiebeurs waarbij zoveel mogelijk verenigingen uit Vaassen vertegenwoordigd zijn. Op zaterdag 21 augustus worden er diverse demonstraties gegeven. Mocht u geen uitnodiging hebben ontvangen om deel te nemen aan de jubileumactiviteiten dan kunt u zich aanmelden door te mailen naar h.niekamp@wiekenvaassen.nl.
|
|
|
|
| Vandaag in Vaassen e.o. | | | | Er is een nieuw KIEKJE |  | | | Poll | Wat trekt u het meest met het Vaassense carnaval?
| | ![header=[Fotoserver Vaassen Online] body=[Dorpsavond met Volendam Alive] cssheader=[fotohdr] cssbody=[fotobdy] offsetx=[-100] offsety=[17]](images/banners/dorpsavond7-2010.jpg) | ![header=[Fotoserver Vaassen Online] body=[Cavente kinderdorp] cssheader=[fotohdr] cssbody=[fotobdy] offsetx=[-100] offsety=[17]](images/banners/kinderdorp2008.jpg) | | | Ander Nieuws | |
| |
|